2015 - KOSGEBAnti Aging Amaçlı siRNA ve Peptit İçeren Lipid Partiküllerin Üretilmesi

Cilt yaşlanmasına neden olan matriks metalloproteinaz enzimlerine (MMP) özgü, özel olarak tasarlamış olduğumuz inhibisyon ajanlarını kullanarak, toksikolojik özellikleri olmayan, fonksiyonel işlevleri tamamen ortaya çıkarılmış, siRNA ve peptit içeren lipid nanopartiküllerin üretilmesini ve kozmetik sektörüne etken madde olarak kazandırılmasını kapsamaktadır.

2014 - TAGEMDorystoechas Hastata Bitkisinin Toksikolojik ve Anti-Aging Özelliklerinin İncelenmesi, Klasik ve Doku Kültürü Yöntemiyle Çoğaltılması

Antalya Endemik türü Dorystoechas Hastata bitkisinin hem türün yok olma tehlikesinden korumak hem de kozmetik ve rejeneratif tıp (yenileyici ) alanında kullanılmak üzere, toksikolojik ve anti aging özelliklerini ortaya çıkaracak çalışmalar yapılacaktır.

2015 - EuropeAid EUTRUMAP - Networking and Dialogue on Black Truffles and Medicinal & Aromatic Plants in Turkey and Spain

Proje, üretimi teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Bu amacı gerçekleştirirken, siyah trüf mantarı ve tıbbi aromatik bitkiler gibi alternatif ürünlerin doğadan toplama modellerinin öğretilerek; Muğla, Denizli ve Antalya bölgelerinde kırsal kalkınmayı desteklemek yapılacaklar arasındadır.