Yüksek Teknoloji Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Etkinliğine Sahibiz

Laboratuvar

Danışmanlık

0

Yılllık Tecrübe İle

 • Kozmetik Testleri
 • Biyouyumluluk Testleri
 • Toksisite Testleri
 • Değerli iş ortaklarımız, paydaşlarımız ve sevgili çalışma arkadaşlarımız;

  Morlab Biyoteknoloji olarak; ülkemizin teknolojik gelişmişlik indeksini yükseltme ve know-how bilgi birikimi arttırma amacı ile kurmuş olduğumuz biyoteknoloji tabanlı şirketimiz, sahip olduğu bilimsel araştırma ve geliştirme gücü ile büyümeye devam ediyor.

  Bu süreçte; In Vitro Araştırma Laboratuvarı ile ülke bazında kozmetik araştırmalarına ve biyouyumluluk etkinlik testlerine öncülük etmeye, yeni yöntemler ve test metotları geliştirmeye devam ediyoruz. Hücre ve doku biyoteknolojisi laboratuvarında üç boyutlu yapay deri modelleri kullanıyoruz. Kozmetik ürün geliştirmelerinde deney hayvanlarına yer vermiyoruz.

  Sanayi, Teknoloji Bakanlığı ve Tarım Orman Bakanlığı tarafından desteklenen AR-GE ve Inovasyon projelerimiz ile kozmetik biyoteknolojisi alanında ülkemize katma değerli ürünler kazandırdık.

  Biyonanoteknolojik yöntem ile yaşlanma karşıtı peptit geliştirdik. Uluslararası kurumlar tarafından kabul edilen etken maddemiz, tüm dünyada kozmetik üreticileri tarafından, kullanılması gurur kaynağımız oldu. Yakın gelecekte RNA tabanlı yaşlanma karşıtı etken maddeyi tüm dünya ya kazandıracağız.

  Antalya endemik bitki türümüzü, yok olma tehlikesinden koruduk. Yenileyici tıp alanında kullanılmak üzere, kültür şartlarında üretimine devam ediyoruz. Tarladan tüketiciye kadar geçen aşamaların kontrol altında olduğu bir üretim modeli ile bitkinin karakteristik özelliklerinden faydanılarak insanlığa faydalı bir model oluşturuyoruz

   

  “Özünde İyilik Var” mottosuyla yola çıkan ESQULENT markamız; doğal, kendine güvenen, yenilikçi, uzman, güvenilir ve güncel karakteriyle; tüketiciye rasyonel bir fayda sunuyor.

  Yeniliği doğada arayan Morlab Biyoteknoloji, sahip olduğu tıbbi ve aromatik bitki bahçesi ile fide üretiminden başlayarak, bitkinin büyümesi, hasat edilmesi ve siz değerli kullanıcılara ulaşmasına kadar geçen süreçlerde, zirai ilaç kalıntısından uzak, ağır metal içermeyen, doğa dostu standardize edilmiş bitkisel özütleri ESQULENT markasında kullanmaktadır.

   

  Ülkemizin doğal zenginlerini, biyoteknolojik yaklaşımlar ile birleştiren, yüksek kalitede ürünleri müşterisiyle buluşturan, gelişmiş araştırma ve geliştirme etkinliği ile uluslararası standartta araştırma yapan şirketimiz, kurumsal değer ve vizyon çerçevesinde önümüzdeki dönemde dermokozmetik ve cilt bakım profesyonel kanalına yönelik ürünleri tüketici ile buluşturmaya devam edecektir.

   

  Selam ve Saygılarımla,

  Dr. Oğuz ÖZTÜRK
  CEO
  Morlab Biyoteknoloji San ve Tic Ltd.Şti.

  danışmanlık

  Test Laboratuvarı Hizmetleri

  Kozmetik Etkinlik Testleri

  Biyouyumluluk Testleri

  Kimyasal Karakterizasyon Testleri

  Biyosidal Ürün Testleri

  Biyolojik Değerlendirme

  DİĞER TESTLER

  Kozmetik Etkinlik Testleri

  Biyouyumluluk Testleri

  Kimyasal Karakterizasyon Testleri

  Biyosidal Ürün Testleri

  Biyolojik Değerlendirme

  DİĞER TESTLER

  PROJELER